Karateütés - Dorthe Nors
Sziasztok!
Keresem a megfelelő szavakat, de (röviden) jelentem még itt vagyok és szépen lassan visszatérek a rendszeres posztokkal. A megszokott mindennapok , egyetemi hómoffiszolás meg miegymás kicsit beszippantott, és blog/insta igencsak lejjebb csúszott a prioritási sorban. De nem tűnt el! Az ötletelgetés, a kreatív koncepciók mindvégig megvannak az agyam egy hátsó szegletében, arra várva, hogy a dolgaim végeztével több időt tudjak majd szánni a hobbijaimra.
Legutóbbi elolvasott könyv után pedig rengeteg gondolat fogalmazódott meg bennem, így készül most ez a bejegyzés is - ilyen hosszabb idő után- .
Ez egy komoly gondolatmenetet indított el bennem, a tartalmával kapcsolatban. Vajon ez egy pszichológiai kötet, talán ez az egyszerű, letisztult borító a figyelemfelkeltést vagy a témamegjelölést szolgálja? Elég egy pillanat, rossz gondolat, üzenet, hogy a magunk kis jól felépített világa egy ütésre megboruljon? De mennyire rossz a rossz? Tényleg az, vagy csak mi nagyítjuk és nyújtjuk el egy egész napra, azt az egyszeri pillanatot, percet.
Nos , miután már az első benyomás ilyen szintű volt, nyilvánvaló, hogy a fülszöveget is elolvastam.
Így nem is kérdés, gyorsan elolvastam. Igazán érdekes egy könyv. Az utolsó oldal után nem pontosan tudtam mi is akart lenni. Így gyorsan utánaolvastam és egy röpke kutatásba kezdtem. A kritikusokkal egyetértve én is ezzel a három jelzővel tudnám összefoglalni:
Rövid, gyors és kemény!
Bár a könyv első fele kicsit megijesztett, utána már tényleg csodálatosak ezek a történetek.
Sejtelmes, sokrétű történetek, a maga egyszerű elbeszélésében. Remekül példázza , hogy minden apró furcsaság és tett mögött bizony ott van a tömör valóság, ami hirtelen azonnal értelmet ad mindennek, magyarázatul szolgál és meglátjuk a fényt az alagút végén.
Nors bravúrosan egyensúlyoz a valós és képzelt erőszak és a mindennapi élet semmiségei között. Képes arra, hogy bemutassa milyen bonyolultak, összetettek is az emberi érzések , hogy a kegyetlenség és az irgalom között sokszor alig észrevehető, apró cérnaszál a különbség.
Dorthe Nors írásait a legjelentősebb irodalmi lapok közlik; ő az első dán szerző, akit Oprah Winfrey bemutatott, a New Yorker pedig publikált.
"Olyanok ezek a dán novellák, mint a dán bútorok: takarékosak és tökéletesek." Oprah W.
Pontozás / tudnivalók:📚📚
Történet:
5/ 4
Karakterek: 5/ ? - nincs kiemelkedő, bármelyikünk lehetne
Borító: 5/5* - letisztultság, nagyon tetszik
Cím: 5/ 5 - rendesen üt
Stílus: 5/5*
Kiadás: Park könyvkiadó , 2016
Oldalszám: 150
Idézetek / kedvenc részek 🕮🔖
"Állandóan azt mondogatta, hogy nem számít. Micsoda? , kérdeztem. Semmi, felelte, én meg tudtam, hogy nem igaz..."
Ha úgy gondoljátok, hogy a bejegyzés tetszett nektek, kérlek, jelezzétek
egy kommenttel. Köszönöm, hogy itt voltatok! ♥
Hamarosan jövök,
Edina.
Előző bejegyzésem: Ezt olvastam februárban
A bejegyzés végére egy elgondolkodtató, ide illő vers, ami a könyv vége után egyből eszembe jutott. |
0 comments